- Słuchanie wiersza. Rozmowa na temat treści wiersza.
Gimanstyka Jadwiga Koczanowska
Gimnastyka to zabawa
ale także ważna sprawa,
bo to sposób jest jedyny
żeby silnym być i zwinnym
Skłony, skoki i przysiady
trzeba ćwiczyć- nie ma rady!
To dla zdrowia i urody
niezawodne są metody.
– Co trzeba robić, aby być silnym i zdrowym?
– Dlaczego gimnastyka jest ważna dla naszego zdrowia?
– Jakie znamy inne sposoby dbania o zdrowie?
- Zabawa dydaktyczna: Co służy naszemu zdrowiu? Rodzic przedstawia różne formy spędzania czasu wolnego. Dziecko wybiera podnosząc niebieską kartkę korzystne dla zdrowia i czerwoną szkodiwe dla zdrowia np.:jazda na rowerze, pływanie, gra w piłkę, oglądanie TV, gra na komputerze, jazda na rolkach. itp.
- Moja ulubiona forma czynnego wypoczynku. Do wykonania pracy potrzebne będą: kartki z bloku technicznego, kredki, nożyczki, klej, kolorowy pap
ier. Dziecko stara się połączyć rysunek z wycinanką. Dowolne elementy do obrazka wycina z kolorowego papieru i przykleja. Na koniec opowiada o swojej formie czynnego wypoczynku.
- Gry i zabawy zręcznościowe na powietrzu. Zachęcamy do ruchu na dworze.
Rzut do celu- rzucamy do kosza, narysowanej lub stworznej np. z chusty obręczy. Możemy zwiększać odległość, tak aby dzieco miało większą trudność i przybierało inną pozycję ruchu.
Kręgle– z puszek, plastikowych butelek. Dziecko rzuca piłką aby przwrócić jak najwięcej butelek.
Bańki- zabawa wpływa na rozwój motoryczny dziecka, rozwój mowy. Taka zabawa, pozwoli opowiedzieć dziecku o fizyce.
Przechodzenie przez linę- do tej zabawy może przydać się chusta – wystarczy zawiązać między drzewami, krzesłami, tak by była odpowiednio naprężona. Na wysokości dostosowanej do możliwości dziecka.
Rysowanie kredą- zamalowywaie jak najwiękzej powierzchni kredą.
Zabawa w berka– osoba dotknięta przez berka sama staje się berkiem i próbuje łapać. Zabawy na dworze tego typu, czyli pozwalające dziecku wybiegać się, wyszaleć, należą do ulubionych zabaw dzieci z nadwyżką energii.
Zabawa rób to co ja– rodzic pokazje ćwiczene gimnastyczne, a dzieco wykonuje je. Następnie zamieniamy się rolami.
Zachęcam do do wykonania Karty pracy, cz. 3, nr 62. Łączenie kropek znajdujących się na dole karty według podanego wzoru.
Karta pracy, cz. 3, nr 63. Rysowanie przedmiotów ukrytych na rysunkach. Kolorowanie ramek zdjęć przedstawiających ulubionej dyscypliny sportowej.
Życzymy miłej zabawy😊