„Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami”

Drodzy Rodzice,

pragniemy poinformować, iż nasze przedszkole uczestniczy w programie „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”, którego celem jest edukacja na temat kleszczy i chorób odkleszczowych.

Kleszcze to pajęczaki, które przenoszą groźne choroby, m.in. boreliozę czy kleszczowe zapalenie mózgu. Ich liczba z roku na rok globalnie się zwiększa, a jednocześnie coraz powszechniej występują na terenach miejskich.

Dlatego też dyrekcja naszego przedszkola podjęła decyzję o prowadzeniu działań edukacyjno-informacyjnych w zakresie ochrony zdrowia i profilaktyki w kierunku chorób przenoszonych przez te pajęczaki. Ufamy, że dzięki temu uda nam się zapobiec wielu przypadkom chorób odkleszczowych wśród naszych dzieci.

W ramach programu „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!” przedszkolaki zapoznały się z zasadami profilaktyki chorób odkleszczowych, zdobyły wiedzę na temat miejsc występowania kleszczy i zagrożeń związanych z ugryzieniem przez te pajęczaki, poznały sposoby przenoszenia się kleszczy na zwierzęta i ludzi oraz zaznajomiły się ze sposobami zapobiegania i ochrony przed przenoszonymi przez nie chorobami.