Zabawy dla 5-latków – 30.03.2021

Listen to this article
  1. Wysiewanie owsa lub rzeżuchy na Wielkanoc.

I sposób

Aby zasiać owies lub rzeżuchę wykładamy na małym talerzyku dosyć grubą warstwę ligniny lub waty, a tak przygotowane podłoże dobrze nasączamy wodą. Następnie wsypujemy ziarenka. Stawiamy naczynie w jasnym i ciepłym miejscu. Talerzyk możemy ozdobić po bokach kwiatkami, tasiemką lub bibułą.

II sposób

Możemy również zasiać owies i rzeżuchę w doniczce. Doniczkę wypełniamy ziemią połączoną z piaskiem. Podłoże zwilżamy i na wierzchu wysypujemy nasionka. Najlepiej postawić doniczkę w miejscu, które jest dobrze naświetlone i ciepłe. Z początku możemy również nasiona przykryć folią. Pamiętamy o ich regularnym podlewaniu niewielką ilością wody.

  1. Kolorowanie tylu kółeczek, ile jest widocznych elementów na obrazku.
  1. Zabawy gimnastyczne poprawiające koordynację wzrokowo- ruchową oraz spostrzegawczość.
  • Zabawa polegająca na turlaniu po wyznaczonym torze długą, (najlepiej drewnianą łyżką) ugotowanych na twardo jajek mogą być również sztuczne. Dzieci mogą turlać jajka wyznaczonym przez rodzica kole, w którym kładziemy przeszkody utworzone z zabawek.
  • Zabawa polega na przeniesieniu na łyżce stołowej jajek do ustawionych po drugiej stronie pokoju koszyczków. Najlepiej w nią grać np. z rodzeństwem. Dziecko, które przeniesie jajko do koszyczka, szybko wraca. Komu uda się jak najszybciej przenieść wszystkie jajka do koszyczka wygrywa.
  • Zabawa polega na szukaniu jajek ukrytych w różnych miejscach mieszkania. W zabawie może uczestniczyć także rodzeństwo. Wygrywa ten, komu uda się znaleźć jak najwięcej jajek.
  • Wykorzystujemy jajka zrobione z papieru. Dziecko stoi przed wyznaczoną linią, po drugiej stronie ustawiamy koszyczek, do którego będzie musiało wrzucać jajka.

Wykonywanie wylosowanych ćwiczeń.EduKreatornia – Wielkanocna zabawa ruchowa (wordwall.net)

Karta pracy: zabawy o tematyce związanej w Wielkanocą

Życzymy miłej zabawy😊