Aktywność ruchowa – 4-latki – 09.04.2021

Aktywność ruchowa.

  1. Zabawa orientacyjno- porządkowa „Bocian i żaby”, „Owady na łące”.
    Dzieci –owady– poruszają się lekko na palcach w różnych kierunkach, cicho bzycząc. Na dźwięk bębenka przykucają – odpoczywają na trawie. Dwa uderzenia w bębenek są sygnałem do ponownego ruchu.

  2. Zabawa z elementem czworakowania „Biedronki”. Dzieci – biedronki –spacerują w różnych kierunkach na czworakach; co pewien czas przewracają się na plecy i machają rękami i nogami w powietrzu – biedronki przewróciły się na grzbiet.

  3. Zabawa z elementem skoków „Strachliwe żabki”. Dzieci – żabki – skaczą po łące, na hasło: Bocian zastygają w bezruchu; hasło: Nie ma bociana jest sygnałem do ponownego ruchu.

  4. Ćwiczenie równowagi– Bocian szuka żabek. Dzieci – bociany –
    chodzą, wysoko podnosząc kolana; co pewien czas zatrzymują się, stają na jednej nodze i mówią tekst: Kle, kle, kle, żabki mi się chce.

  5. Zabawa rytmiczna – Zielona łąka. Dzieci maszerują po obwodzie koła parami w rytm tamburynu; podczas przerwy w grze odwracają się twarzami do siebie i rytmicznie powtarzają rymowankę, klaszczą naprzemiennie: raz w swoje dłonie, raz w dłonie partnera. Zielona łąka w barwach tonie, barwne motyle lecą do niej.