Zadania dla II integracyjnej – 08.04.2021

Aktywność matematyczna

Potrzebne będą : pudełko, lub plastikowa miseczka , kilka różnych przedmiotów które Państwo mają w domu np.: patyczki. łyżeczki,owoce , zabawki dziecka, wycięte z kolorowego papieru( po kilka sztuk) figury geometryczne ( dzieci mogą odrysować i wyciąć samodzielnie) cyfry, itp.

 1. Zabawa utrwalająca lewą i prawą stronę
  Dziecko siada wygodnie.
  Powiedz co znajduj się po twojej prawej stronie, lewej stronie, przed tobą za tobą na dole u góry.
  Dziecko odpowiada np. szafka, okno
  Teraz powiedz co się znajduje po mojej lewej stronie, prawej stronie.

 2. Zabawa ruchowa „Umiem liczyć do dziesięciu”.

Na jeden –klaśnij,
na dwa-skocz, trochę w lewą stronę zbocz.
Na trzy-machnij noga prawą
ale zrób to bardzo żwawo.
A na cztery -mrugnij okiem,
pięć-maszeruj równym krokiem.
Sześć -oznacza podskok w gore,
jakbyś chciał przeskoczyć górę.  
Siedem to jest kroczek w prawo,
Osiem -możesz bić już brawo.
A na dziewięć -„liczba” krzyknij!
I na koniec stojąc w miejscu  wolno policz do dziesięciu!

 1. Zabawa Matematyczna błyskotliwa wrona Dziecko i ,rodzic lub rodzeństwo siedzą naprzeciw siebie . Na środku leży pudełko z kilkoma przedmiotami ( może to być kilka takich samych przedmiotów), figurami geometrycznymi, cyframi . Następnie mówimy wierszyk :„Chodzi sobie wrona, wrona bez ogona, bystrym okiem zerka, co zabrać z pudełka”. Dziecko zasłaniają oczy, ,,wrona” zabiera przedmiot lub kilka przedmiotów z pudełka.
  Rodzic mówi takie zdanie: „Powiedz, np. Kasiu, powiedz mi, ile rzeczy zabrała wrona Ci?” Dziecko odpowiada, czego brakuje w pudełku i jakie np. Wrona zabrała 3 jabłka i 5 łyżeczek, to razem 8 rzeczy
  Może wykonać zapis matematyczny 3+5=8 (zapisać może samodzielnie na kartce).
 1. Rozkładamy cyfry białą kartką do góry zadaniem dziecka jest wylosować dwie cyfry nazwać cyfry. Państwo wybierają znak matematyczny i wstawiają pomiędzy cyfry. (proszę pamiętać że dzieci wykonują działania do 9 , jeżeli to będą ,,wysokie” cyfry np. 8 i 9 to należy wówczas zastosować znak odejmowania lub też poprosić dziecko aby postawiło odpowiedni znak >lub<). Na

Można również wydrukować cyfry 2 razy z zagrać z dzieckiem w memory czyli wyszukujemy takich samych liczb.

Aktywność muzyczna:
„Ruch to zdrowie”

Przebieg zajęć:

Zabawa emisyjne- śpiewamy piosenkę „Stary niedźwiedź mocno śpi” bardzo cicho, następnie bardzo głośno, kolejnym razem wykonujemy piosenkę głosem wysokim a na koniec głosem niski.
Ćwiczenia aparatu mowy- językiem wykonujemy ruchy koliste po zębach przy zamkniętej buzi, następnie naszym językiem próbujemy dotknąć nosa, brody i na koniec obu policzków.
Osłuchanie się z piosenka „Ruch to zdrowie”.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=I2WWpt_n9Is

Taniec do piosenki „Ruch to zdrowie”- poruszanie się według tekstu piosenki

TEKST :

Przysiad, podskok i obroty, raz i dwa, Nawet jeśli brak ochoty, dwa i dwa, Koci grzbiet i brzuszki dwa, raz i dwa, Siłę mam więc radę dam! Ha ha ha!
Dalej, łokieć do kolana, raz i dwa, I wymachy znów od rana, dwa i dwa, Palcem chociaż dzisiaj rusz, raz i dwa, Hej, no dalej, rusz się rusz! Ha ha ha!

Ref. Wywijamy żwawo – brawo brawo brawo! Wywijamy żwawo – brawo brawo bra! Raz w lewo, a raz w prawo, brawo brawo brawo! Raz w lewo, raz w prawo! Hurra!

Przyłącz się, wywijaj z nami, raz i dwa Nie wywracaj już oczami, dwa i dwa, Ruszaj się! ruch nawet wspak, raz i dwa, Przecież ruch potrzebny tak! O tak!

Ref. Wywijamy żwawo – brawo brawo brawo! Wywijamy żwawo – brawo brawo bra! Raz w lewo, a raz w prawo, brawo brawo brawo! Raz w lewo, raz w prawo! Hurra! Raz w lewo, a raz w prawo, brawo brawo brawo! Raz w lewo, raz w prawo! Hurra!

Zabawa oddechowa.
(Do tej zabawy będziemy potrzebować kartki papieru)

Kartkę papieru bierzemy w rączkę i podnosimy ją na wysokość nosa z odległością ok. 20 cm od ust. Kiedy kartka już będzie w odpowiednim miejscu, bierzemy głęboki wdech i z całych sił wydmuchujemy powietrze na naszą kartkę tak by uniosła się jak najwyżej do góry.
Ćwiczenie powtarzamy 5 razy.

Zdjęcia z wykonywanych aktywności bardzo mile widziane.