Wydarzenie sportowe “Sprintem do maratonu”

Drodzy Rodzice!
Nasze przedszkole w dniach od 10 maja do 11 czerwca bierze udział w wydarzeniu sportowym „Sprintem do maratonu”.

Celem wydarzenia jest:
• promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu;
• popularyzowanie biegów wśród dzieci;
• wyrabianie wśród przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym.

Zachęcanie dzieci do regularnej aktywności fizycznej już od najmłodszych lat jest inwestycją w ich zdrowie oraz rozwój nie tylko ruchowy, ale także intelektualny i emocjonalny. Wydarzenia ostatniego roku i ograniczenia związane z pandemią przyczyniły się do pogłębienia braku ruchu wśród dzieci. Dlatego w tym roku w szczególności zachęcamy rodziców do podejmowania aktywności związanych ze zdrowym odżywianiem i różnych form aktywności fizycznych np. w wolnym czasie zabranie swojego dziecka i jego rodzeństwo na wspólny spacer/bieg. Dystans, który zostanie przez nich osiągnięty trzeba zsumować, a wyniki przekazać naszej placówce drogą mailową na adres: justynam0491@gmail.com


Serdecznie zachęcamy do aktywnego udziału w wydarzeniu!