Ogólnopolska kampnia „Mała książka – wielki człowiek”

Listen to this article

Realizowany w Bibliotece Publicznej im. Zdzisława Arentowicza projekt w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.
Jeśli masz 3, 4, 5, lub 6-letnie dziecko koniecznie przyjdź do biblioteki (adresy na stronie www.biblioteka.wloclawek.pl) i odbierz wyprawkę czytelniczą.
„Książka jest największym z darów jakie możemy ofiarować dziecku, darem na zawsze, na całe jego dziecięce i dojrzałe życie” – czytamy we wstępie jednej z dwóch pozycji składających się na wyprawkę czytelniczą: „Pierwsze czytanki dla… ” oraz mini przewodnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”. Teksty klasycznych oraz współczesnych utworów wybitnych polskich twórców dziecięcych zgromadzonych w „Pierwszej czytance dla…” wzbogacone grafikami mistrza polskiej ilustracji Józefa Wilkonia zachęcą do rozpoczęcia tradycji wspólnego czytania z dzieckiem.