Święto Niepodległości

Jak co roku obchodziliśmy Święto Niepodległości. 9 i 10 listopada 2023r. w ramach akcji „Szkoła do hymnu”, „Niepodległa.pl”, „Szkoła Pamięta” dzieci wspólnie zaśpiewały hymn państwowy oraz uczciły pamięć osób walczących za wolność naszego kraju.

10 listopada społeczność przedszkolna obchodziła Narodowe Święto Niepodległości z udziałem przybyłych gości. Serdecznie dziękujemy za uświetnienie uroczystości swą obecnością pani Skarbnik Urzędu Miasta Włocławek Honoracie Baranowaskiej, pani kierownik Centrum Usług Wspólnych Placówek Oświatowych we Włocławku Beacie Wisińskiej – Wojciechowskiej, pani dyrektor Centrum Kultury Browar B we Włocławku Lidii Piechockiej – Witczak oraz pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 23 we Włocławku Joannie Kamzelewskiej.

Przedszkolaki z grup: 5latki, 6latki I II integracyjna przedstawiły montaż słowno-muzyczny o tematyce Patriotycznej. Dzieci również udzieliły wywiadu przed kamerami lokalnych mediów.

Drodzy Rodzice z dumą pragniemy poinformować, że nasze przedszkole dołączyło do ogólnopolskiej inicjatywy „Szkoła pamięta” Jak czytamy w komunikacie Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta to akcja, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności”.